PŘEDSTAVUJEME SE

Jan Wirthkoordinátor kurzu, lektor ČZJjw1

Jsem lektorem znakového jazyka a přednáším na základních a středních školách v Praze o životě a kultuře neslyšících. Pocházím z neslyšící rodiny. Vystudoval jsem gymnázium pro neslyšící a nedoslýchavé v Praze. Chodil jsem studium na FF UK obor ČNES (Čeština v komunikaci neslyšících).  Absolvoval jsem program Celoživotního vzdělávání na Filozofické fakultě s názvem Neslyšící lektor českého znakového jazyka. Co mě zaujme, tomu se věnuji do hloubky. Jsem ten, který se nestydí ve společnosti, dokáži bez problémů navázat kontakty i komunikovat. Povahy jsem klidné někdy i odvážné. Jsem velmi srdečný a ochotný lidem s čímkoli pomoci. Jsem schopný zhodnotit situaci i navrhnout nejoptimálnější řešení dané situaci. Mám rád knížky, od dětskou beletrii až po literaturu duchovní. Zbožňuji exkluzivní filmy, drama, mysteriozní, horory ale také české a francouzské a dokumenty. Rád chodím do divadla na představení tlumočená do českého znakového jazyka (nejoblíbenější Tracyho tygr nebo Čtyři dohody). Se zbytky sluchu nikdy nepřestanu poslouchat muziku, od blues až po dubstep. Jsem v současné době zaměstnán “na volné noze” a věnuji Znakovárnu nejen pro neslyšící ale také pro slyšící.

 

Tomáš Wirth, správce webu, lektor ČZJ tw11-150x150

Jsem správcem webu Znakovky.CZ. Vystudoval jsem SOU, obor strojírenství a strojírenská výroba. Internet mi baví a fascinuji už od roku 1997 a tuto vášeň přenáším i do své práce, která se týká především webarchitektury a internetového marketingu. V současné době pracuje jako montážník v leteckém průmyslu.

Historie:
 Před 15 lety jsem se stal spoluzakladatelem občanského sdružení Neslyšící CZ a webového portálu Neslyšící.CZ, který dříve patřil mezi nejnavštěvovanější webové stránky pro neslyšící. V roce 2005 jsme stál u založení Agentury pro neslyšící (nyní Tichý Svět, o.p.s.), který až dosud pomáhá neslyšícím při vyhledávání pracovních příležitostí. Se svým bratrem Janem založil společnost Znakovky.cz, která nabízí kurzy českého znakového jazyka. Zabývám se také tvorbou webových stránek pro organizaci Unie neslyšících Brno o.s., která je taktéž významným a úspěšným prodejcem komunikačních a kompenzačních pomůcek pro lidi se sluchovým postižením. Posledních před 5 let jsem aktivním lektorem v celoročních kurzech počítačové gramotnosti pro neslyšící.

TV_kdo_jsme

 

 

 NAŠE ABSOLVENTI MAJÍ ZKUŠENOSTI A DOPORUČUJÍ

Věříme, že naše znakové kurzy a kvalitní vzdělání člověka posunuje vpřed, zlepšuje orientaci a přehled problematiky komunikace osobami se sluchovým postiženým.

O naší dosavadní kurzů českého znakového jazyka vypovídají referenční studenty, kterým se v současnosti věnujeme nebo které jsme v minulosti vyučovali.

ruce1 Přes 81 % studentů studují u nás déle než 3 roky.

ruce1 Víc než 96 % studentů doporučují.

ruce1 Víc než 97 % studentů jsou spokojeni s našimi znakovými kurzy a s naši příjemnou zábavnou a přátelskou atmosférou.


Tomáš (student lékařské fakulty)

Do Motola přišla jedna neslyšící slečna na kontrolu a já byl zrovna na ambulancí s panem doktorem. Bylo hrozně hezky vidět, jak moc jí potěšilo, že ji umím pozdravit, vyznakovat pár věci. Tak Ti vlastně jenom chci říct, jak se mi dneska naše hodiny Znakovky hodily!


Pavla (vedoucí asistentka)

Znakovky mi přinesly neskutečný dárek. Jednak jsem se naučila být ticho a vnímat neverbální komunikaci, tím jsem se naučila mnohem víc naslouchat, co ostatní nejen říkají, ale i vyzařují. Jednak jsem se naučila používat mnohem víc tělo a výraz obličeje při komunikaci s lidmi, což je velký přínos a také jsem zjistila, jak jste príma lidé a tolik se dozvěděla o vás i o sobě… Potkala jsem zajímavé lidi, objevila neuvěřitelné důvody, proč se lidé začnou učit znakový jazyk, mnohem více jsem si začala všímat neslyšících, dřív se mi zdálo, že jich je mnohem méně a v neposlední řadě, jsme si užili spoustu legrace. Děkuji, že jsem mohla poznat Váš tichý svět. 🙂


Lenka (mediální žurnalistika)

Kurz znakového jazyka jsem chtěla vyzkoušet už coby studentka střední školy (a to už nějakou dobu je 🙂 ), vždy mě fascinovalo pozorovat tyto lidi v MHD, jak se baví a chtěla jsem zkusit něco neobvyklého než jen studium cizích jazyků… Pak jsem začala podnikat, tak nebyl čas, pak přišly děti, zase nebyl čas a teď děti konečně trochu odrostly, tak jsem se odhodlala, ale bohužel zjistila, že opět na to není čas. Protože se tomu člověk musí intenzivněji věnovat, aby to k něčemu bylo – to je mé zjištění. Přišlo mi to hodně zajímavé a věřím, že se k tomu ještě v budoucnu vrátím, ale chce tomu věnovat čas, aby to mělo efekt. Zjistila jsem, že to je docela náročné, zapamatovat si všechna ta gesta a k tomu ještě používat mimiku, kterou slyšící obvykle moc nezapojují – pravda nám matkám to ještě trochu jde, neboť na malé děti taky hodně funguje mimika :-). Za tu chvilku jsem se naučila znakovat osoby, rodinu, barvy a čísla – nevím, zda si to zapamatuju, ale svoje jméno ukázat určitě umím, tak se aspoň zlvádnu představit :-)). Kurz mě hodně bavil, ty i Lenka jste velmi zajímaví lidé a máte smysl pro humor, čehož si na lidech cením. Bylo i zajímavé složení nás účastníků – různý věk, různé důvody..


Zula (kameramanka)

Chceš se naučit znakovat? Znakový jazyk je moc krásná a zabavná vizuální forma komunikace. Rodilý mluvčí znakového jazyka Jan Wirth, který mě učil český znakový jazyk, je moc příjemný učitel, jehož metody jsou efektivní! S Janem Wirthem rychle dosáhneš základní i pokročilé úrovně znalosti českého znakového jazyka a rychle budeš moci komunikovat s neslyšícími lidmi. Navíc znakový jazyk se dá skvěle využít kdekoliv, kde není možno mluvit nahlas (např. na placu při natáčení, když se nahrává zvuk; v klubu, kde je hudba příliš hlasitá a vy neslyšíte své kamarády; nebo na nádraží, když kamarád stojí moc daleko přes několik nástupišť atd). Nauč se znakový jazyk s Janem Wirthem s jeho Znakovkami. 🙂


Petra (studentka)

Do kurzu Znakovky chodím už nějakou dobu a učím se základy českého znakového jazyka, abych mohla rozumět jazyku neslyšících a stýkat se s nimi. S neslyšícím lektorem je to daleko větší zábava. Po Znakovkách mám vždy lepší náladu. Výuka jednou týdně mi vyhovuje a v pohodě stíhám i vysokou školu.


Honza (sociální pracovník)

Kurz znakového jazyka mě zajímá již dlouho. Díky skvělému neslyšícímu lektorovi umím znakovat dva roky a ovládám základy komunikace typu “Dobrý den, co potřebujete”, apod. Pracuji jako sociální pracovník a s neslyšícími lidmi se setkávám dost často. Kurz Znakovky doporučuji všem!


Markéta (asistentka mateřské školky)

Umím několik cizích jazyků, proto jsem se přihlásila do kurzu Znakovky, abych zkusila “komunikovat rukama”, tedy znakovat. Je to fascinující, odlišný a zajímavý jazyk, který je motorický a vizuální, zkrátka jiný. Už se mi párkrát stalo, že místo znaku ZNAKOVAT jsem použila znak SEX. 🙂 Stát se to může, ale legrace nikdy není dost. S neslyšícím lektorem je výuka zábavná a moc příjemná atmosféra.

Kurz ČZJ v Praze, 2014


 Víkendový kurz ČZJ 2013


 Zdravotní a sociální škola – Chrudim

TROCHA HISTORIE

  • Znakovky.CZ fungují od v září roku 2007.
  • Od 2007 do současnosti absolvovali kurz základy ČZJ víc než 400 studentů. Každý rok u nás úspěšně absolvovují cca 50 studentů.
  • V roce 2009 jsme vytvořili e-learningový kurz.
  • Od roku 2010 Znakovky.CZ vyučují studenty na střední škole Zdravotnická a Sociální v Chrudimi.
  • Rok 2012 se stal nejoblíbenější individuální kurz pro dvojice.
  • Rok 2014 jsme spustili novou webou stránku a on-line přihlášení.
  • Rok 2015 v říjnu jsme otevřeli novou Znakovárnu pro veřejnost.
TV_historie

ZNAKOVKY.CZ

Újezd 426/26 (sídlo Nadační fond Dar sluchu),

118 00 Praha 1 – Malá strana

Telefon: +420 777 836 784 (pouze SMS, neslyšící)

E-mail: znakovky@gmail.com

IČO: 87091984 (Nejsme plátci DPH)

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

IČ: 87091984 (Neplátce DPH)

Bankovní spojení mBank

Číslo účtu: 670100-2208363686/6210
IBAN: CZ61 6210 6701 0022 0836 3686
BIC / Swift: BREXCZPPXXX

TV_znakovky_2

OBCHODNÍ PODMÍNKY

Jazykové kurzy ZNAKOVKY.CZ pro veřejnost vydané podle § 273 zákona č. 513/1991 Sb.

I. Základní ustanovení

Jazykový kurz ZNAKOVKY.CZ, Zahradníčkova 1119/4, 150 00 Praha 5, IČ 87091984 je poskytovatelem služeb v oblasti jazykového vzdělávání pro veřejnosti i firmy. Naším cílem je poskytovat naším zákazníkům kvalitní služby za přijatelné ceny.

II. Vznik smluvního vztahu

1. Smluvní vztah mezi jazykovou školou ZNAKOVKY (dále také „dodavatel“) a studentem veřejných jazykových kurzů (dále také „odběratel“) vzniká na základě písemné a osobní objednávky odběratele a akceptace této objednávky dodavatelem. Za písemnou objednávku je považována také objednávka prostřednictvím e-mailu a elektronického objednávkového formuláře umístěného na webových stránkach dodavatele.

2. Místo v kurzu je rezervováno po přihlášení, bez uhrazení kurzovného však nejvýše do doby 10 kalendářních dní před plánovaným zahájením kurzu. Jestliže kurzovné není uhrazeno před tímto termínem, rezervace zaniká a místo v kurzu může být v případě zájmů nabídnuto jiným zájemcům.

III. Předmět plnění

1. Předmětem plnění je výuka českého znakového jazyka pro veřejnost (dále jen „výuka“).

2. Jazykové kurzy probíhají v prostorách dodavatele, a to na těchto místech:
– Praha 1, Újezd 26/426

3. V případě jiného místa výuky bude tato skutečnost studentům oznámena před zahájením výuky. Místo výuky dle objednávky je pro studenta závazné. Je možné jej změnit pouze po konzultaci s dodavatelem, a vždy pouze za předpokladu, že v kurzu odpovídající úrovně na jiném místě je volná kapacita.

4. Předmětem plnění není prodej nebo dodávka studijních materiálů.

IV. Platební podmínky

1. Platbu za kurz je možné provést následujícími způsoby:
– hotově v místech dodavatele
– převodem na bankovní účet 670100-2209168903/6210 – BRE Bank S.A. (mBank), variabilním symbolem je číslo faktury
– dodavatel přijímá platebními poukázkami a z benefitních programů
– hodnota poukázek musí být vyčerpána v plné výši, dodavatel nevrací žádnou částku při platbě těmito poukázkami

2. Platbu poukázkami nelze kombinovat se žádnou slevou.

3. Pokud odběratel bude chtít hradit fakturu zaměstnavatelem, můžete doplnit nebo upravit údaje na faktuře.

4. Na základě osobní domluvy lze splátkám kurzovného ve výjimečných případech vyhovět. V takovém případě lze kurz uhradit v dohodnutých splátkách, avšak splatnost celého kurzovného u půlročního nebo celoročního jazykového kurzu je nejpozději do konce kalendářního roku, tj. do 31. 12. 2014.

V. Storno podmínky

1. V případě stornování kurzu dodavatel účtuje následující poplatky:
– stornování před zahájením kurzu: 50% z ceny kurzu
– stornování po termínu zahájení kurzu: 100% z ceny kurzu.

VI. Organizace výuky

1. Výuka neprobíhá ve dnech státních svátků, vánočních prázdnin a o Velikonočním pondělí.

2. Dny pracovního klidu a prázdniny jsou započítané v rozvrhu, tj. studenti absolvují počet hodin, za které si zaplatili.

3. Není-li studen přítomen na výuce, nevzniká mu tím nárok na finanční kompenzaci. Lektor kurzu je oprávněn výuku v jednotlivém dnu zrušit bez náhrady, jestliže se ani jeden ze studentů nedostaví bez řádné omluvy do 30 minut po zahájení výuky.

4. Dodavatel si vyhrazuje právo neotevřít kurz, pokud se nepřihlásí dostatečný počet účástníků. V případě menšího počtu účastníků, než je stanovený minimalní počet.

VII. Certifikáty

1. Každý student, který dokončí jazykový kurz, má nárok na obdržení certifikátu o absolvování kurzu, v případě, když účást studenta na kurz neklesne pod 70%.

2. Certifikát je vydáván písemné (dopis, email) nebo ústní (telefonicky, osobně) žádosti podané osobně.

3. Certifikát není vystavený automaticky.

VIII. Reklamace

1. Reklamaci na vady výuky je možné uplnatit pouze písemně. V reklamaci je nutné uvést důvod reklamace a zároveň přesně specifikovat charakter vad.

2. Důvodem reklamace nemohou být používané studijní materiály, skutečnost, že v kurzu byl vyměněn, a časová dispozice výuky. Důvodem reklamace také nemohou být skutečnosti, které byly studentovi známy před vznikem smluvního vztahu, např. místo výuky, cena za výuku apod.

3. Odběratel je povinen uplatnit reklamaci do 30 pracovních dní od zjištění vady. Je-li reklamace uplatněna opožděně, dodavatel je oprávněn ji odmítnout.

4. Je-li reklamace uznána za oprávněnou, dodavatel zajistí nápravu vad na vlastní náklady.

IX. Odstoupení od smlouvy

1. Dodavatel si vyhrazuje právo odstoupit od smlouvy bez nároku na vrácení kurzovného studentovi, jestliže student svým jednáním ohrozí majetek nebo zdraví ostatních účastníků výuky, zaměstnanců nebo pedagogů dodavatele, nebo bude závažným způsobem narušovat průběh kurzu.

X. Ochrana osobních údajů

1. Všechny odběratelem poskytnuté osobní údaje budou shromažďovány a zpracovávány pouze za účelem poskytování předmětu plnění dle těchto obchodních podmínek.

2. Dodavatel neposkytne údaje o studentech třetím osobám.

3. Odběratel dává dodavateli v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, souhlas se zpracováním svých osobních údajů uvedených v objednávce k obchodním a marketingový účelům. Tento souhlas uděluje po dobu trvání smluvního vztahu a po dobu 5 let od ukončení smluvního vztahu.

4. Odběratel je oprávněn udělený souhlas kdykoli písemně odvolat.

X. Zavěrečná ustanovení

1. Tyto obchodní podmínky jsou platný od 1. 8. 2014

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Jsem úplný začátečník, nemám zkušenosti se ZJ, je pro mě ten kurz vhodný?

Ano, naše kurzy pro úplné začátečníky (ČZJ 1A) jsou vhodné pro každého studenta, který nemá vůbec zkušenosti se znakovým jazykem ani ve styku s neslyšícími lidmi.

Je váš kurz ČZJ akreditován MŠMT?

Ne, náš kurz není akreditován u MSPV ani MŠMT. Vydáváme osvědčení pro absolventy našeho kurzu po úspěšném absolvování závěrečné zkoušky.

Kolik je lidí ve skupině?

Průměrný počet účastníků v kurzu je šest až devět lidí, u víkendových kurzů bývá počet ještě nižší, jen čtyři až šest osob.

Kdy kurzy začínají?

Znakové kurzy pro veřejnost začínají vždy jako ve školním roce v posledním týdnu září a v prvním týdnu únor. Odpolední jazykové kurzy se realizují převážně v zahajovacích časech od 16:30 do 19:30 hodiny.

Kde probíhá výuka?

Výuka probíhá v místě plně vybaveném pro výuku jazyků, a to na adrese: Újezd 26, Praha 1. Jedná se o moderně zařízenou učebnu přímo v centru města, která poskytuje wi-fi připojení, interaktivní výuku s projektorem a kuchyňkou pro občerstvení.

Jakým způsobem se mohu přihlásit?

Nejjednodušším způsobem je zaregistrovat se jako Nový student, kde si vytvoříte profil, vyberete určitý kurz a zašlete objednávku prostřednictvím formuláře, který vyplníte. Vaši objednávku si můžete zkontrolovat na webových stránkách Znakovky.cz v sekci Moje objednávka vpravo. Pokud máte problém s přihlášením, napište e-mailem na znakovky@gmail.com.

Jaký je vhodný termín přihlášení?

Přihlásit se můžete kdykoliv v období červen až září, nejvhodnější období je konec srpna a počátek září, nejpozději však do data zahájení kurzu. Při podání přihlášky v pozdějším termínu nemůžeme garantovat volné místo v požadovaném kurzu, neboť místa v kurzech jsou limitovaná (dáno počtem míst v učebně).

Je možné se přihlásit po zahájení kurzu?

Ano, pokud je v kurzu ještě volné místo, je možno se přihlásit po jeho zahájení. Avšak pozdní nástup do kurzu není cenově zvýhodněn.

Jakou formou probíhá výuka?

Výuka probíhá formou přímé komunikace s lektorem, tedy v neustálém kontaktu studenta s neslyšícím lektorem. V rámci výuky jsou rozvíjeny všechny jazykové složky – znakování, psaní, čtení, sledování videí. V kurzech je podán ucelený gramatický přehled včetně odpovídající slovní zásoby a upřednostňuje se intenzivní konverzace se zaměřením na praktické využití jazyka při setkání neslyšících, eventuelně osob s jiným typem postižení sluchu. Velký důraz je kladen na individuální přístup lektora jak ve fázi přípravy kurzu, tak i v jeho průběhu, což zaručuje jazykovou výuku na vysoké profesionální úrovni. K výuce se využívá jak zvolený studijní materiál (prezentace, obrázky), tak i doplňující didaktické a vizuální pomůcky.

Kdo v kurzech vyučuje?

V kurzech vyučuje neslyšící lektor, tedy rodilý mluvčí českého znakového jazyka. 

Jakým způsobem mohu uhradit kurzovné?

Kurzovné se hradí jednorázově před nástupem do kurzu bankovním převodem. K úhradě budete vyzváni po přidělení variabilního symbolu z přihlášky, a to buď bankovním převodem na účet číslo: 670100-2209168903/6210, nebo osobně v hotovosti po domluvě prostřednictvím emailu nebo SMSky. 

Mohu uhradit kurzovné ve splátkách?

Na základě osobní domluvy lze splátkám kurzovného ve výjimečných případech vyhovět, avšak splatnost celého kurzovného u půlročního nebo celoročního kurzu je vždy nejpozději do konce dvou měsíců od data přihlášených.

Bude mi při předčasném ukončení kurzu vrácena poměrná část kurzovného?

V případech, kdy bez závažných důvodů sami předčasně ukončíte docházku do kurzu, nelze již po zahájení kurzu zaplacené kurzovné vrátit. Jiná situace je v případech, kdy doložíte závažné (nejlépe zdravotní) důvody, které Vám bránily kurz navštěvovat a dokončit, pak můžete písemně požádat o navrácení alespoň části již uhrazeného kurzovného. Písemnou žádost s doložením lékařské zprávy odevzdejte lektorovi.

Jaké jsou všeobecné podmínky účasti na jazykových kurzech?

Odpolední jazykové kurzy pro veřejnost jsou otevřené kurzy a přihlásit se do kurzu může každý zájemce bez omezení. Pro všechny kurzy potom platí, že výchozí jsou informace zveřejněné na internetových stránkách kurzy.znakovarna.cz a společně s Všeobecnými obchodními podmínkami tvoří soubor závazně platných podmínek účasti na otevřeném jazykovém kurzu.

tv_otazky

Napsat zprávu

Vaše jméno (povinné)

Váš email (povinné)

Předmět

Vaše zpráva

captcha

Opište kód z obrázku:

Kontakt