PŘEDSTAVUJEME SE

  Jan Wirthkoordinátor kurzu, lektor ČZJjw1

  Jsem lektorem znakového jazyka a přednáším na základních a středních školách v Praze o životě a kultuře neslyšících. Pocházím z neslyšící rodiny. Vystudoval jsem gymnázium pro neslyšící a nedoslýchavé v Praze. Chodil jsem studium na FF UK obor ČNES (Čeština v komunikaci neslyšících).  Absolvoval jsem program Celoživotního vzdělávání na Filozofické fakultě s názvem Neslyšící lektor českého znakového jazyka. Co mě zaujme, tomu se věnuji do hloubky. Jsem ten, který se nestydí ve společnosti, dokáži bez problémů navázat kontakty i komunikovat. Povahy jsem klidné někdy i odvážné. Jsem velmi srdečný a ochotný lidem s čímkoli pomoci. Jsem schopný zhodnotit situaci i navrhnout nejoptimálnější řešení dané situaci. Mám rád knížky, od dětskou beletrii až po literaturu duchovní. Zbožňuji exkluzivní filmy, drama, mysteriozní, horory ale také české a francouzské a dokumenty. Rád chodím do divadla na představení tlumočená do českého znakového jazyka (nejoblíbenější Tracyho tygr nebo Čtyři dohody). Se zbytky sluchu nikdy nepřestanu poslouchat muziku, od blues až po dubstep. Jsem v současné době zaměstnán “na volné noze” a věnuji Znakovárnu nejen pro neslyšící ale také pro slyšící.

   

  Tomáš Wirth, správce webutw11-150x150

  Jsem správcem webu Znakovky.CZ. Vystudoval jsem SOU, obor strojírenství a strojírenská výroba. Internet mi baví a fascinuji už od roku 1997 a tuto vášeň přenáším i do své práce, která se týká především webarchitektury a internetového marketingu. V současné době pracuje jako montážník v leteckém průmyslu.

  Historie:
 Před 15 lety jsem se stal spoluzakladatelem občanského sdružení Neslyšící CZ a webového portálu Neslyšící.CZ, který dříve patřil mezi nejnavštěvovanější webové stránky pro neslyšící. V roce 2005 jsme stál u založení Agentury pro neslyšící (nyní Tichý Svět, o.p.s.), který až dosud pomáhá neslyšícím při vyhledávání pracovních příležitostí. Se svým bratrem Janem založil společnost Znakovky.cz, která nabízí kurzy českého znakového jazyka. Zabývám se také tvorbou webových stránek pro organizaci Unie neslyšících Brno o.s., která je taktéž významným a úspěšným prodejcem komunikačních a kompenzačních pomůcek pro lidi se sluchovým postižením. Posledních před 5 let jsem aktivním lektorem v celoročních kurzech počítačové gramotnosti pro neslyšící.

  TV_kdo_jsme

   

   

  ZNAKOVKY.CZ

  Senovážné náměstí 23

  110 00 Praha 1 – Nové Město

  Telefon: +420 777 836 784 (pouze SMS, neslyšící)

  E-mail: znakovky@gmail.com

  IČO: 87091984 (Nejsme plátci DPH)

   

  FAKTURAČNÍ ÚDAJE

  IČ: 87091984 (Neplátce DPH)

  Bankovní spojení mBank

  Číslo účtu: 670100-2208363686/6210
  IBAN: CZ61 6210 6701 0022 0836 3686
  BIC / Swift: BREXCZPPXXX

  TV_znakovky_2